pátek, 09 listopad 2018 07:35

8. zasedání Zastupitelstva města Děčín v roce 2018 (ustavující) - zápis Pirátů Děčín

V pondělí 05.11. od 15:00 proběhlo ustavující zastupitelstvo města Děčína, kde slib zastupitele složili i Petr Zdobinský a Jan Šmíd za Piráty Děčín.


Následně došlo k volbě primátora města, jeho náměstků a členů rady města. Již při prvním hlasování bylo jasné kdo je kdo. Koalice v počtu 14 zastupitelů byla ve všech hlasováních posílena o dva hlasy zastupitelů za KSČM. „Odměna“ se dostavila záhy. Komunisté, jako jediná „opoziční strana“, mají svého zástupce v kontrolním i finančním výboru. V kontrolním výboru je to dokonce pozice předsedy tohoto výboru. Další zástupce opozice je v podstatě pouze náš zastupitel, Jan Šmíd, který je členem kontrolního výboru.

 

Žádný další zastupitel opozice se členem těchto dvou důležitých výborů nestal. Principy a zvyklosti šly stanou. Argumentace, že bylo členství v těchto výborech určováno na základě odbornosti, je lichý, neboť v případě některých jejich členů, včetně koaličních zastupitelů, je v podstatě nulová. O to více vyostřená byla následná diskuse. Opoziční strany byly totiž „vyzvány“ budoucím primátorem k nominování svých zástupců do těchto výborů. Ano, proběhlo to nestandardně, jejich jména jsme panu Hroudovi zasílali na jeho soukromý email. Na jednání zastupitelstva jejich jména, až na jedno, ale nezazněla. Kde se vzal, tu se vzal „Heritesův seznam“.

Na programu jednání zastupitelstva města navíc úplně chyběl bod „nominace na členy kontrolního a finančního výboru“. A tak jsme asi měli někde v kuloárech předat „oficiálně“ seznam našich nominantů. Možná za to může naše nezkušenost, ale měli jsme za to, že jednáme na rovinu, co se dohodne, to platí. Ale nestačila ani oficiální cesta. Volba pro Děčín zaslala jména svých zástupců do těchto výborů oficiální cestou, a to dosluhující paní primátorce. U ní ale také zůstala, a tak druhá nejúspěšnější strana přišla zkrátka.

Co bude dál? Uvidíme. Rozhodně ale budeme slyšet a vidět. Budou zřízeny komise rady? V případě, že ano, kdo v nich zasedne?

Přečteno: 243 x
Nahoru