KANDIDÁTI - PIRÁTI DĚČÍN - ČESKÁ PIRÁTSKÁ STRANA

slide1

Mgr. Jan Šmíd (* 9.7.1978), bez politické příslušnosti

Podplukovník Národní centrály proti organizovanému zločinu

Je ženatý a má čtyřletou dceru.

Děčín je pro mě srdcovou záležitostí, jsem a vždy budu Děčíňákem. Žije zde celá má rodina, která je pro mě na prvním místě. A i proto, mimo jiné, jsem se rozhodl, že chci aktivně vstoupit do politiky. Už není čas otálet. Chci, abychom žili v krásném vzkvétajícím městě, kterým Děčín již v mnoha ohledech je, ale má to svá ALE. Proto je načase se zapojit a být ještě více aktivním občanem.

Vystudoval jsem víceleté gymnázium v Děčíně a následně politologii na Univerzitě Karlově v Praze. V současnosti jsem podplukovníkem Policie České republiky Národní centrály proti organizovanému zločinu.  Věřím, že pomáhat je normální. Také jsem ale připraven se postavit jakýmkoliv pokusům o klientelismus nebo „zametání pod koberec“.

Politiku beru jako součást mého já. Člověk je „tvor politický“, a u mě se to projevuje každý den. Bohužel spatřuji v naší společnosti velké rozpory a její postupné rozdělování. To mi ale není vlastní, chci pracovat na pravém opaku. Jednou z nejdůležitějších věcí pro politiku je dle mého názoru umění dialogu, umět naslouchat druhým, a o to se budu vždy snažit.

„Cílem“ politiky je pak získat moc (obecně řečeno), aby bylo možné prosadit volební program. Já ale říkám, ne za každou cenu. Nevzdám se svých životních principů a postojů jen proto, abych se pokřivil sám před sebou.  Demokracie a svoboda, to jsou ty principy. A neexistuje pro mě taková či maková demokracie, je jen jedna, a stejně tak je to se svobodou. Bohužel obě tyto hodnoty jsou dnes vnímány zvláštní optikou, jakoby byly něčím nepodstatným. To je ale chyba. A já si myslím, že úkolem politika, a to i na té „nejnižší úrovni“, je prosazovat i tyto principy.


slide2

 

Bc. Petr Zdobinský (* 16.4.1953), bez politické příslušnosti

podnikatel, majitel realitní společnosti SKZ Real s.r.o.

Narozen v Děčíně a celý život prožitý v Děčíně. Ženatý, tři děti.

Rád cestuji s otevřenýma očima vnímám příklady, jak to jde jinde.

Dřívější pracovní zapojení: Vedoucí stavebního úřadu MNV Děčín, učitel odborných předmětů SOU stavební Děčín. Dlouhých 27 let podnikatel v oblasti nemovitostí, majitel realitní kanceláře SKZ REAL s.r.o., usiluji o kultivaci podnikatelského prostředí v realitách aktivním zapojením do činnosti Asociace realitních kanceláří ČR.
A proč s Piráty? Dva hlavní důvody: Základní zásadou Pirátů je „transparentnost“. Ten, kdo jedná transparentně nemůže intrikovat, podvádět, korumpovat a pěstovat klientelismus. Dalším podstatným důvodem je skutečnost, že se u „Piráti Děčín“ sešli lidi, kteří vidí optimisticky „budoucnost města“ Děčín stejně jako já.

Jsem si jist, že ve městě nemusí být nepořádek kolem popelnic, rozbité chodníky, nově dokončené stavby a nemusí být výsledkem fušerské práce. Musí skončit nakupování nemovitostí za přemrštěné ceny a prodej za nevýhodné ceny, a to zejména zastupitelům nebo jejich partajnickým kamarádům v pochybných dohadovacích řízeních. Veřejné zakázky mohou být zadávány tak, aby byla otevřena soutěž pro větší množství firem, a to i děčínských. „Ke spokojenému životu nepotřebuji žádnou „trafiku“ ani jiné výhody, které zastupitelský mandát nabízí.


slide3

Ing. Olga Vonková (30.8.1971), bez politické příslušnosti

podnikatelka, chovatelka koní

Vystudovala jsem obor Vodní stavby na Střední průmyslové škole stavební v Děčíně a obor Státní správa a regionální rozvoj na Provozně ekonomické fakultě ČZU v Praze. Mnoho let jsem pracovala jako ekonom a účetní. Posledních deset let se zabývám zejména zpracováváním a administrací dotačních projektů v oblasti životního prostředí.

Kandiduji, protože zde žiji, chci žít a mám své rodné město ráda. A protože jsem současně přesvědčena, že Děčín má potenciál k růstu, ale současně příliš mnoho problémů, které současná radnice nevidí a efektivně neřeší.

Poslední čtyři roky občanského snažení vzbudit zájem radnice o aktivní přístup řešení problematiky tzv. vyloučených lokalit mne definitivně přesvědčily, že skutečně pozitivní změny lze docílit pouze na radnici s lidmi nezatíženými minulostí a nezapojenými do mocenského klientelismu.


slide4

Martin Strnad (* 23.11.1975), člen Pirátské strany

IT pracovník, webdesigner

Pochází z Liberce, ale žije od 9 let v Děčíně. Je svobodný, ve vztahu. Milovník Norska a obecně skandinávie, kterou obdivuje a kde pracuje jeho přítelkyně. Tyto země společně z dalšími exotickými státy světa kompletně objevuje a to i včetně fungování celé společnosti a jejich systému několik posledních let.

Pracuje již 22 let na Magistrátu města Děčín jako IT - webdesigner, grafik, GIS, mapové aplikace, eGoverment, smartcity, internetové portály, mobilní aplikace a služby

Evropan věřící v silnou a jednotnou Evropu bez ega jednotlivých států, věřící v osobní svobodu člověka, propagátor kryptoměn, obdivovatel Václava Havla a jeho odkazu.

Inovator ve státní správě, priorita - transparentnost, sdílení informací, veřejné zakázky a architektonické soutěže. Mimo desítek ocenění získal v roce 2016 třetí místo jako osobnost eGovermentu České republiky.

Po letech, kdy podával každý rok pravidelně několik námětů a inovací k dosažení vize elektronizace úřadů a naplnit tak plně heslo eGovermenetu zjistil, že některá zlepšení jsou více politická rozhodnutí než-li technická. Proto se rozhodl kandidovat a ovlivnit tak chod úřadu tímto způsobem.


slide5

Bc. František Navrkal (* 15.9.1992) , člen pirátské strany - předseda krajského sdružení Ústeckého kraje a rozhodčí komise strany. 

Pocházím z Děčína a v roce 2012 jsem odmaturoval na Gymnáziu Děčín a byl přijat na ČVUT, kde momentálně studuje obor aplikace softwarového inženýrství. Zatím úspěšně ukončil bakalářské studium tohoto oboru.

Do strany vstoupil kvůli zájmu o liberalizaci Internetu, rozvoj osobních svobod, informovanost a vzdělanost občanů, vědu, napřímení demokracie a zvýšení efektivity státní správy České republiky.


slide6

David Pešťák David Pešťák (*26.1.1975), bez politické příslušnosti

Manažer prodeje v místní soukromé firmě, promotér charitativních festivalů a koncertů a místní srdcař, milovník dobré muziky, jídla a pití.

V Děčíně je řada věcí, která čekají na to správné řešení. Řadu let se to tu dělalo já na bráchu a brácha na mně. To musí skončit. Po volbách doufám nastoupí nové tváře, které nám ukáží, že kvalitní kulturu lze dělat i jinak. Několik let se věnuji pořádání charitativních akcí. Společnými silami jsme předali bezmála 250 tisíc korun postiženým dětem. Letos pořádáme další 2 charitativní akce - Ludvíkovický Růžák pro Marečka a Jedeš fest pro Jeníčka.

Věnuji a budu se věnovat předevší kultuře a jejímu propojení s cestovním ruchem, který bude v Děčíně mít další možnosti rozvoje. Cílem je dostat do Děčína turisty a milovníky památek a kultury.


slide7

Tomáš "Willik" Kotvald (*1.5.1977), bez politické příslušnosti

20 let podniká v dopravních a spedičních službách

Je svobodný, ve vztahu a má ročního syna.

Je rodilý děčíňák… HRDÝ DĚČÍŇÁK! Má rád férovou hru a dodržování dohod! Přeje si, aby naše město navštěvovalo co nejvíce turistů a sportovců. Větší částí života ho provází skateboarding a další adrenalinové sporty, miluje hudbu.

Přes 20let se zajímá o problematiku bezprahového sportoviště na Starém Městě, což ho dohnalo až do komunální politiky. Jako běžný občan se zasloužil o vybudování skateparku, který je bohužel již dávno v žalostném stavu. „Skatepark včetně přilehlých sportovišť je potřeba zrevitalizovat, máme schválený projekt“ říká.


slide8

Mgr. Naděžda Maixnerová (* 3.1.1976), bez politické příslušnosti

Učitelka v ZŠ

Politice jsem se dlouho vyhýbala. Vadilo a vadí mi na ní mlžení, bratříčkování a podobné praktiky. Ale hlas jediného občana je sotva slyšet. Jsem rodilý Děčíňák. Své město mám ráda, i když v něm není vše zrovna růžové.

Jako matka i jako pedagog bych pro nás i budoucí generaci ráda viděla město vzkvétat. Je potřeba přiložit ruku k dílu. Názory a způsoby řešení problémů města Děčína, které nabízejí Piráti, mě přesvědčily o tom, že to jsou lidé, kteří chtějí dělat politiku bez osobního prospěchu.

Naslouchat lidem, vést s nimi konstruktivní dialog, hledat společně řešení – to je cesta k prosperitě našeho města.


slide8

Ing. Jiří Janda (* 17.9.1973), bez politické příslušnosti


slide8

Jan Maixner Jan Maixner (* 17.3.1984), člen pirátské strany

Operátor výroby v nadnárodní korporaci. Členem Pirátské strany od roku 2014, člen předsednictva místního sdružení Děčín.

Děčín má nádherné okolí, přírodu a geografické umístění. Ale je to krásné město? To dozajista, ale je poněkud zanedbané. Nemuselo by být. Kdyby chodníky byly skutečně pro chodce, ne pro kamzíky. Kdyby se kolem kontejnerů na tříděný odpad neválel nepořádek. Kdyby parky nebyly jen pro otrlé povahy. Kdyby … . A takhle bych mohl pokračovat dále.

Chci, aby Děčín byl krásné a čisté město, kam se lidé budou rádi vracet a hlavně tu budou rádi zůstávat. Město s transparentním a racionálním hospodařením, s vedením, které se rozhoduje srdcem i hlavou. Prostě místo, kde by chtěl žít každý.


 

KOMPLETNÍ KANDIDÁTNÍ LISTINA PIRÁTI DĚČÍN - ČESKÁ PIRÁTSKÁ STRANA

kandidati